Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Управление на отпадъците

Начало | За общините | Управление на отпадъците | Община Свиленград инвестира в модерен сметосъбиращ камион

Община Свиленград инвестира в модерен сметосъбиращ камион

24.04.2026
Община Свиленград инвестира в модерен сметосъбиращ камион
Източник: Община Свиленград - интернет страница и прес център

Община Свиленград инвестира в нов сметосъбиращ камион, който ще подобри ефективността на управлението на отпадъците.

Той е оборудван със съвременна технология за събиране и транспортиране на различни видове отпадъци и може да бъде използван както за разделно събрани, така и за битови отпадъци. Новата машина е марка „Ивеко”, произведена 2025 г. Закупена е със собствени средства на общината и е на стойност 171 487 евро. Камионът допълва автопарка на Общинско предприятие „Благоустрояване и озеленяване” от други 4 сметосъбиращи и сметоизвозващи машини.

„Новата инвестиция на общината е поредната ни стъпка към по-чиста жизнена среда и опазване на природата, заяви кметът на Свиленград арх. Анастас Карчев. С модернизиране на инфраструктурата и оптимизиране на разходите за управление на отпадъците, както и чрез надграждане на системата за разделно събиране следваме основната си цел – постигане на нулево генериране на отпадъци.”

Община Свиленград от години работи за подобряване на ефективността при разделянето на отпадъците, събиране на рециклируеми материали и повторното им оползотворяване. Разширяването на системата за разделно събиране води до намаляване на битовия отпадък. Това ще намали такса битови отпадъци, която ще се изчислява на база генерирано количество.




/МЯ/