Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Община Димитровград ще отпуска стипендии на бъдещи медици

Община Димитровград ще отпуска стипендии на бъдещи медици

27.06.2025
Община Димитровград ще отпуска стипендии на бъдещи медици

Община Димитровград ще отпуска стипендии на бъдещи медици, реши на заседание местният Общински съвет, който прие Наредба за условията и реда за отпускане на финансови средства за подпомагане на студенти по медицина.

Тя влиза в сила от началото на идващата учебна година. В обхвата ѝ са бъдещи лекари, медицински специалисти и специализанти. За целта бъде учреден Общински фонд, в който се предвиждат постъпления от бюджета на общината, от дарения и спонсорство, както и от други допустими източници. Желаещите да бъдат финансирани ще трябва да сключат тригодишен договор за работа в лечебни заведения на територията на общината след завършването на обучението си.

Студентите по специалност "Медицина" ще бъдат подпомагани с до 2400 лева годишно, тези по специалност "Медицински специалисти" - с до 1500 лева годишно, а специализантите - с до 4000 лева за срока на специализация. Допълнително ще се дават по още до 330 лева месечно за покриване на разходи.




/МЯ/