С официално откриване на обновеното СУ „Св. Климент Охридски“ в Троян започнаха проявите по повод Международния ден на детето в общината. Ремонтът и модернизацията на училищната сграда са реализирани със средства по Плана за възстановяване и устойчивост.
Кметът на община Троян Донка Михайлова отбеляза, че изпълнението на проекта е било съпътствано от редица предизвикателства. Сред тях са осигуряването на безопасността на учениците по време на строителните дейности, запазването на нормалния учебен процес без прекъсване и без преместване на учениците в друга сграда, както и спазването на кратките срокове за изпълнение по Плана за възстановяване и устойчивост.
Допълнително усложнение е било едновременното изпълнение на три различни проекта в рамките на една сграда, финансирани по различни програми и с различни срокове. Въпреки това е постигнат основният резултат – модерна и функционална образователна среда с високо качество на строителството, която създава по-добри условия за обучение.
В рамките на събитието беше открит и нов СТЕМ кабинет, който ще предоставя възможности за съвременно обучение и развитие на учениците.
„Да ни е честита обновената сграда и новият СТЕМ кабинет на СУ „Климент Охридски“! Честит Ден на детето!“, заяви Донка Михайлова.
/ИИ/










png.png)






