Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Общините днес

Начало | Общините днес | Изградиха "Зелен коридор на здравето“ в столичен квартал

Изградиха "Зелен коридор на здравето“ в столичен квартал

25.04.2024
Изградиха "Зелен коридор на здравето“ в столичен квартал

Приключи проектът за достъпна градска среда „Зелен коридор на здравето в „Надежда“, реализиран в рамките на проект URBiNAT. Целта на проекта е да насърчи физическата активност на жителите на района. Изграден е пешеходен маршрут, който свързва парк „Надежда“ със Северния парк. Зеленият коридор преминава по улиците и междублоковите пространства на жилищните комплекси "Толстой", "Свобода“, „Надежда“ 2 и „Надежда“ 4“. В различните територии е изграден зелен амфитеатър, оранжерия в двора на  едно от училищата, детски площадки, площадка за фитнес, спортни игрища, места за културни и социални мероприятия, места за почивка, екопаркинг и реконструкция на съществуващия пешеходен мост.

В рамките на проекта URBiNAT подобни зелени коридори са създадени в градовете-партньори на Столична община - Нант и Порто. Акцент в усилията на общините е освен свързаността и подобряване на публичните пространства, зеленината и повишаване качеството на околната среда.