Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Нито една амбициозна европейска политика няма да постигне положително въздействие без компетентни и знаещи местни власти

Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Нито една амбициозна европейска политика няма да постигне положително въздействие без компетентни и знаещи местни власти

13.10.2024
Силвия Георгиева, изп. директор на НСОРБ: Нито една амбициозна европейска  политика няма да постигне положително въздействие без компетентни и знаещи местни власти

Националното сдружение на общините в Република България си поставя задача през този мандат да съдейства за развитието на иновационните умения на местните власти и на политическия капацитет на Общинските съвети. Защото нито една от амбициозните европейски политики няма да постигне положително въздействие за гражданите без компетентни и знаещи местни власти. Това каза при откриването на Годишната среща на местните власти изпълнителният директор на сдружението Силвия Георгиева.

„Това е пътят за бързата адаптация на общините към предизвикателствата на днешния ден. За Сдружението няма община, която не ни вълнува, или тема, която не ни засяга. Така общият глас на местната власт се чувства пред държавата, а вече и все по-уверено в Европа“, допълни изпълнителният директор.

Ролята на НСОРБ е да работи за това да е близо до институциите и очакванията на общините да бъдат отчитани. Нашата мисия е независимо от обстоятелствата да работим за общините да се развиват, защото сме доказали, че можем да допринесем за излизането от не една криза, каза още Силвия Георгиева. Та допълни, че е време българските общини да започнат да играят по-голяма роля за оформянето на бъдещето на нашите общности в по-широкия европейски контекст. Но не самостоятелно, а в партньорство и отвореност към другите нива на управление и всички заинтересовани сектори и страни.

Медиен партньор на Годишната среща на местните власти е Българската телеграфна агенция.