Този сайт използва "бисквитки" (cookies) за своята ефективност. Продължавайки напред, Вие сe съгласявате с нашата Политика за поверителност

×
НАЦИОНАЛНО СДРУЖЕНИЕ НА ОБЩИНИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Новини Новини

Актуално

Начало | Актуално | МС гласува средства за дейността на младежките центрове в осем общини

МС гласува средства за дейността на младежките центрове в осем общини

24.06.2025
МС гласува средства за дейността на младежките центрове в осем общини

Осигурени са допълнителни 4 млн. лева за младежките центрове в осем български общини с цел гарантиране на тяхната устойчивост и развитие в съответствие с Националната стратегия за младежта (2021-2030).

Одобрените от правителството средствата са част от управленската програма на кабинета и са насочени към подпомагане на дейностите, създадени по програми, финансирани от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство (ЕИП). Младежките центрове в Стара Загора, Бургас, Пловдив, Габрово, Монтана, Враца, Добрич и Перник ще получат по 500 000 лева на община. Тази подкрепа ще определи по-нататъшното развитие и устойчивост на младежките инициативи.

През 2025 г. размерът на подкрепата ще бъде запазен, а за периода 2026–2030 г. Министерството на младежта и спорта подготвя специална програма за дългосрочно финансиране на младежките центрове, с което ще се гарантира постоянен растеж и развитие на младежките дейности в страната.

/ИИ/